Witajcie na mojej stronie,

Mam na imię Iwona i chciałam Wam pokazać moje ukochane kwiaty- Skrętniki (z łac. streptocarpus) oraz Inne Fantazje, czyli Hoye, Pelargonie i Róże. Skrętnik to moja pierwsza miłość, mam ich juz sporą kolekcję, którą prezentuję w zakładce "Skrętniki". To roślina pochodząca z Afryki, mało wymagająca, ale niesamowicie wdzięczna. Liście niektórych odmian osiągają 60 cm długości, kwiaty mogą mieć zabarwienie przeróżnych kolorów i wzorów. Poza sporadycznym podlewaniem i jasnym stanowiskiem nie ma żadnych wymagań, a potrafi się odwdzięczyć nawet ponad 150 kwiatami na pojedynczej roślinie! 
Moją nową fantazją są hoye. Jak wszystkie kwiaty w moim domu.... nie wymagają prawie żadnej opieki. Wręcz im mniej zaangażowania, tym większe prawdopodobieństwo, iż doczekamy kwiatów. A mogą one być przeróżnych wzorów i kolorów... Ponieważ dopiero zaczynam zabawę z tym gatunkiem, mam zaledwie jeden okaz, ale jaki cudowny.... Zapraszam do zakładki "Inne Fantazje".
No i pelargonie... Wiem, wiem.... Pospolite.... Ale sprawdźcie odmianę Velvet... Wygląda jak ręcznie malowana i kwitnie na potęgę! Nie muszę dodawać, że nie wymaga specjalnej troski...

A róże... no cóż... róże to najlepsze przyjaciółki kobiet...

 

                                                                                                                                                                        Zapraszam do galerii !!!